Jorge wants to buy a drink. Which option is cheaper per ounce: one 24-ounce cup for $1.92

Jorge wants to buy a drink. Which option is cheaper per ounce: one 24-ounce cup for $1.92 or two 12-ounce cups for $0.96 each?